?

Log in

No account? Create an account
ocheretniy

ocheretniy


О сколько нам открытий чудных...

Сайт о моих жизненных интересах


Previous Entry Share Next Entry
РОЗДІЛ 1 Володимир Очеретний у творчості, в житті та після нього 1.1.Біографічні дані
ocheretniy
ocheretniy

Очеретний Володимир Феодосійович народився 28 березня 1938 року в селі Тиврів Вінницької області.

З 1948 по 1957 рік навчався в Тиврівській середній школі. Навчання поєднував із сільськогосподарськими ро­ботами в колгоспі. У 1957 році вступив на навчання у Вінницьке ремісниче училище № 2, яке закінчив у 1959 році, набувши професію токаря.

Під час навчання у Тиврівській СШ брав участь в художніх виставках школи та був активним спортсменом з багатьох видів спорту. У 1957 році брав участь у пер­шості області з баскетболу, очолював збірну команду району з баскетболу. Одночасно успішно займався ак­робатикою із однокласником школи Фурманом Степаном Володимировичем. Так, у 1957 році була надана честь відкривати районний фестиваль разом із Фурманом С. В., виконуючи акробатичні вправи на стадіоні. Під час нав­чання прикладом для мене був вчитель Тиврівської СШ Тимофій Дементійович Присяжнюк, який прищеплював любов до музики, співів та занять фізкультурою.

З 1959 по 1962 рік служив в Радянській Армії. Під час служби був редактором бойових листків, брав участь у конкурсах на краще оформлення ротних газет. Був тренером з гімнастики у м. Балашові Саратовської області.

З 1962 по 1965 роки працював на різних роботах, з 1965 по 1969 роки працював в системі зв'язку. Саме у цей період у Тиврові було створено партерну акроба­тичну четвірку, яка успішно виступала перед трудящи­ми району та обласного центру. Так у 1967 році на заключному фестивалі області з нагоди 50-річчя Вели­кої Жовтневої соціалістичної революції тиврівська партерна четвірка у складі Обертуна В. М., Очеретного В.Ф., Пліхти М.О., Франка В.Ю. була нагород­жена Дипломами першого ступеня і виділена на респуб­ліканський   фестиваль.

З 1969 по 1975 рік Володимир Очеретний працював інструктором спортив­ного товариства «Колос», пізніше головою районного спортивного  комітету.       Саме у  цей період в районі було організовано роботу з багатьох видів спорту та участь спортсменів району в обласних та республіканських змаганнях.

В 1965 році Володимир Очеретний одружився. Дружина Галина Борисівна – педагог, добра і чуйна жінка, закохана в народну творчість. Все життя була йому другом і порадником.  В 1966 році в них народилася дочка Тетяна, 1969 році – син Сергій. Володимир Феодосійович з малку вчив дітей любити і шанувати природу. Малий Сергій обходив з батьком усі поля і ліси навколо Тиврова, а Тетяна навчалася майстерності вишивати на полотні. Спочатку Тетяна працювала бібліотекарем, а нині працює бухгалтером. Син працює оператором зв»язку у ВАТ Укртелеком.  

З 1975 року В.Ф.Очеретний працював фотокореспондентом райгазети «Маяк». Постійно брав участь в творчих фотоконкурсах обласних, республіканських та центральних газет і жур­налів. Неодноразово був переможцем конкурсів газет: «Правда України», «Літературна Україна», «Радянська освіта», «Патріот Батьківщини», «Друг читача», «Сіль­ські вісті», «Радянська Україна», журналів «Україна», «Журналіст України», «Соціалістична культура»; «Ра­нок». Друкувався більш як в 50-ти газетах та журналах Радянського Союзу. Постійно брав участь в обласних, республіканських та всесоюзних фотовиставках, за що відзначений  дипломами  фотоконкурсів.

Фотографії як ілюстративний матеріал входять до ба­гатьох книг та календарів УРСР. Так вийшли книги «Берегиня», «Учись фотографировать», «Піонерські календарі» «Культура і життя», «Вінниччина», подарунко­ве видання «Отчий край», «Краю рідний, Україно» та інші з його знімками. Постійно займався музейною роботою, яка забирала багато часу. Так Володимир Феодосійович був одним з іні­ціаторів та автором створення Тиврівського районного краєзнавчого музею, створив музей-кімнату видатного українського вченого-академіка Михайла Яковича Калиновича в с. Жахнівка, створив музей ткацтва у с. Іво-нівці, був ініціатором створення музею Тиврівської СШ з нагоди 125-річчя ювілею школи у 1989 році і повністю забезпечив матеріалами для експозиції музею. Так у 1982 році разом із художником-графіком, нашим земля­ком Маловським Мар'яном Мартиновичем були ініціа­торами проведення ювілейних свят з нагоди 100-річчя видатного українського композитора Кирила Григорови­ча Стеценка, який працював у Тиврові у 1910 — 1911 роках. З нагоди 40-річчя Перемоги Володимир Очеретний відповідав за від­криття пам'ятного знаку Маршалу Радянського Союзу Малиновському Родіону Яковичу у с. Кліщів. Понад 10 років митець займався зібранням матеріалів до музею-кімнати видатних українських композитроів М. Леонтовича та   К.   Стеценка.

Часті по­їздки по легендарних місцях України та в інші братні республіки поповнювали новими темами, які згодом з'яв­лялися на сторінках газет та журналів України та Ра­дянського Союзу. Починаючи з 1975 року створював па­м'ятне історичне місце, пов'язане із подіями січневого рейду танкістів 1944 року. На одній із скель поблизу Тиврова викарбувано п'ятикутну зірку з Вічним вогнем, як пам'ять про безсмертя радянських людей.

Постійне спілкування Володимира Феодосійовича з відомими митцями України у різних напрямах культури давали змогу поповнювати свої знання та створювати нові твори мистецтва. Так, у районі протягом 20 років він відповідав за проведення ра­йонних виставок образотворчого мистецтва, в яких і сам брав активну участь. Ним створено графічні портрети: М. Леонтовича, К. Стеценка, академіка М. Калиновича, П.Ніщинського, Героя Радянського Союзу, віце-адмірала Пилипенка В. С, заслуженого агронома Української РСР II. Т. Каська. Фотографував багатьох відомих людей Ра­дянського Союзу: Олеся Гончара, Івана Драча, академіка Давида Федоровича Вірника, співаків: Дмитра Гнатюка, Й. Кобзона, В. Заркова, О.Таранець, космонавтів та інших.

Багатогранну роботу Очеретний проводив в районному товаристві охорони пам'ятників історії та культури, беручи участь в збереженні та відновленні пам'яток. Очолював первинну організацію товариства в редакції. За більш як 25 ро­ків пошуку Володимиром Феодосійовичем знайдено багатьох цікавих людей, які в свій час жили та народились в районі, які доповнюють славні сторінки історії Тиврівського району. За те й нагороджений, як переможець республіканського огляду Товариства пам'ятників історії та культури настільною медаллю та Дипломом і нагрудною медаллю.

За велику роботу в комсомолі В.Ф.Очеретний нагороджений нагрудним знаком ЦК комсомолу з посвідченням з нагоди 70-річчя комсомолу.

 

 

ПЕРСОНАЛЬНІ ВИСТАВКИ, ЯКІ ЕКСПОНУВАЛИСЬ:

 

1.   Молдавська РСР м. Ришкани, 1987 р.

2.  Вінницький педагогічний інститут, 1989 р.

3.   Обласний Будинок природи, 1989 р.

4.   Виставки образотворчого мистецтва, 1975 —1989 р.

5.   Виставки-фотографії фотомайстрів області,  1975 — 1989   р.

6.  Учасник республіканських та Всесоюзних виставок фотографії.